Loading

افسون؛ هر آنچه از انیمیشن موزیکال بعدی دیزنی می‌دانیم

۳۰ آبان ۱۴۰۰

افسون؛ هر آنچه از انیمیشن موزیکال بعدی دیزنی می‌دانیم

افسون؛ هر آنچه از انیمیشن موزیکال بعدی دیزنی می‌دانیم

استودیوی انیمیشن والت دیزنی مدت‌هاست که یکی از استودیوهای برجسته هالیوود در ساخت انیمیشن‌های موزیکال خانوادگی محسوب می‌شود. سنت گنجاندن حداقل چند آهنگ در فیلم‌ها، با سفید برفی و هفت کوتوله در سال ۱۹۳۷ آغاز شد اما در ادامه، آثار موزیکال مدرن تا قبل از دهه ۹۰ میلادی، نقش عمده‌ای در بین فیلم‌های دیزنی نداشتند.

 

انیمیشن‌های کلاسیک دیزنی مانند شیرشاه و علاءالدین، آهنگ‌هایی داشتند که پس از دهه‌ها هنوز محبوب هستند و فیلم‌های موفق‌تر اخیر مانند گیسو کمند و موآنا و فرنچایز یخ‌زده نیز ثابت کردند که انیمیشن‌ها با گنجاندن این عنصر، می‌توانند بسیار موفق باشند.

آخرین انیمیشن موزیکال دیزنی، افسون نام دارد و در کل، شصتمین انیمیشن ساخته‌شده توسط این استودیو است. احتمال ساخت این فیلم برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ مطرح شد اما در سال ۲۰۲۰ بود که دیزنی، تولید آن را تایید کرد. افسون توسط بایرون هاوارد و جرد بوش کارگردانی شده است که پیش از این فیلم برنده اسکار زوتوپیا را برای این استودیو در سال ۲۰۱۶ تولید کرده بودند. بوش با همکاری کاریز کاسترو اسمیت، فیلمنامه این انیمیشن را نوشت. عناصر موسیقایی افسون از ذهن درخشان خالق همیلتون و در ارتفاعات، لین مانوئل میراندا که قبلا با دیزنی در نوشتن موسیقی موآنا همکاری کرده بود، برمی‌آید.

افسون نقدهای فوق‌العاده مثبتی از منتقدانی که فیلم را پیش از اکران در سینما دیده‌اند، دریافت کرده و در حال شکل‌ دادن یک پیروزی بزرگ دیگر برای استودیوی انیمیشن دیزنی است. با نزدیک شدن به تاریخ انتشار، بد نیست همه‌ی اطلاعات موجود درباره داستان و صداپیشگان این انیمیشن موزیکال و همچنین زمان انتشار آن برای مخاطبان در دیزنی پلاس را بررسی کنیم.

تاریخ انتشار افسون (در سینماها و دیزنی‌پلاس)

افسون

دیزنی، افسون را در ۲۴ نوامبر ۲۰۲۱ در سینماها اکران می‌کند. اکران سینمایی این انیمیشن با روز شکرگزاری مصادف شده است و تغییری در نحوه عملکرد استودیو در قبال زمان انتشار آثار به حساب می‌آید. رایا و آخرین اژدها به طور هم‌زمان در سینماها و اکانت ویژه دیزنی پلاس منتشر شدند و جدیدترین فیلم‌های پیکسار یعنی روح و لوکا نیز به طور انحصاری در سرویس استریم و بدون هزینه اضافی پخش شدند. انیمیشن موزیکال جدید دیزنی فعلا از طریق سرویس پخش در دسترس خانواده‌ها قرار نخواهد گرفت اما از قبل تایید شده است که افسون در ۲۴ دسامبر ۲۰۲۱ در دیزنی پلاس منتشر خواهد شد و بدین ترتیب همه مشترکین، امکان دسترسی به این موزیکال جدید را برای تعطیلات کریسمس خواهند داشت.

داستان موزیکال افسون

داستان افسون بر روی میرابل مادریگال، دختر یک خانواده خارق‌العاده متمرکز است. آن‌ها با هم در کوه‌های کلمبیا در مکانی مخفی به نام انکانتو زندگی می‌کنند که پر از جادو است. خواص جادویی انکانتو به طور سنتی به هر کودک، هدیه و توانایی منحصر به فردی می‌بخشد اما میرابل تنها کسی است که چنین توانایی‌هایی ندارد. افسون، داستان میرابل را دنبال می‌کند که سعی دارد جایگاهش را در میان دوستان و خانواده‌اش بپذیرد و در عین حال، او نقش اصلی را در نجات کسانی که دوستشان دارد، در شرایطی خطرناک و برآمده از جادوی انکانتو، بازی می‌کند.

دیدگاه ها