Loading

The Croods 2013

نامعلوم

نامعلوم

زیرنویس چسبیده

امتیاز : 7.2/10 Imdb

زبان : دوبله فارسی

کشور :

ژانر : , , ,

سال ساخت :

درجه سنی : PG

امتیاز متاکریتیک : 55

کیفیت : 1080p

زمان : 01:38:00

کارگردان : ,

بازیگران : , , , ,

خلاصه داستان :

The Croods 2013: 

#انیمیشن

یک خانواده غارنشین در دوره ماقبل تاریخ بعد از اینکه غارشان خراب می شود، مجبور می شوند پا به دنیایی فراتر از آنچه فکر می کرده و همیشه می دیده اند بگذارند…

 

با اینکه The Croods: A New Age دنباله‌ای ضروری محسوب نمی‌شود، اما در راضی نگه داشتن طرفداران نسخه‌ی اول این انیمیشن کم و بیش موفق است. با نقد و بررسی این اثر همراه ما باشید.

 

The Croods 2013: 

درست از همان اوایل دهه‌ی ۲۰۱۰ که The Croods 2013  معرفی شد، تقریبا می‌شد موفقیت آن را به‌عنوان فیلمی خانوادگی حدس زد. این اثر ضمن به‌دنبال کشیدن نام استودیوی بزرگ DreamWorks Animation، از ایده‌ی اولیه‌‌ای جذاب و کمتر استفاده شده برخوردار بود؛ همراهی با خانواده‌ای غارنشین در ماجراجویی‌های ماقبل تاریخیشان به نظر کمتر کسی جذاب نمی‌آمد. درکنار دو نکته‌ی مذکور، محبوبیت این اثر میان کاربران اینترنتی پیش از انتشار و فرهنگ meme باعث شد The Croods خیلی زود در مرکز توجهات قرار بگیرد و به فروشی نیم میلیارد دلاری دست پیدا کند.
این دنباله آنچنان پای خود را از قلمرو فیلم اول بیرون نمی‌گذارد و در دایره‌ی امن و جواب پس داده‌ی خود، داستانی سردرگم را با سایه‌ی هر آنچه طرفداران دوست داشتند، روایت می‌کند
بدیهی است که با دست‌یابی The Croods 2013  به چنین موفقیتی، دریم ورکس به این فکر افتاد که آن را از فیلمی تنها و مستقل به یک مجموعه بدل کند، اما انصراف کارگردان اصلی از ساخت فیلم دوم باعث شد تولید دنباله‌ی این انیمیشن تا مرز لغو شدن پیش برود. حالا بعد از هفت سال از انتشار فیلم اول، ما با دنباله‌ای مواجهیم که همان‌طور که از نامش پیداست قصد دارد ما را به عصری جدید ببرد؛ سؤال اصلی اینجا است که آیا واقعا The Croods: A New Age ارمغان آور اثری جدید برای کرودها و بینندگان است؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت متاسفانه خیر؛ با وجود اینکه این دنباله در قیاس با فیلم اصلی قدمی بزرگ به عقب محسوب نمی‌شود، اما قدمی رو به جلو نیز نیست. دریم ورکس پیش از این در مجموعه‌هایی همچون Kung Fu Panda و How to Train Your Dragon ثابت کرده بود که توانایی ساخت دنباله‌هایی بسیار قدرتمند را دارد، اما در پرونده‌ی The Croods ما با دنباله‌ای غیر ضروری مواجهیم که آنچنان پای خود را از قلمرو فیلم اول بیرون نمی‌گذارد و در دایره‌ی امن و جواب پس داده‌ی خود، داستانی سردرگم را با سایه‌ی هر آنچه طرفداران دوست داشتند، روایت می‌کند.
در همان دقایق آغازین خود با مقدمه‌ای مختصر که ترکیب تصاویر دو بعدی و چند فلش بک است، وقایع مهم نسخه‌ی اول فیلم را به بیننده یادآوری می‌کند؛ این یادآوری باتوجه‌به اینکه تقریبا هفت سالی است از خانواده‌ی کرود جدا شده‌ایم تقریبا ضروری است، اما به شکلی تکراری و کمی طولانی‌تر از آنچه باید باشد انجام می‌گیرد. گای ماجراجو حالا به خانواده‌ی کرودها پیوسته و ایشان را با خود در سفری برای یافتن آینده، منزلگاهی بهتر و امن‌تر، همراه کرده است. انیمیشن زمان زیادی را برای معرفی هر آنچه باید از آن انتظار داشت صرف نمی‌کند و بی هیچ معطلی همان صحنه‌های تعقیب و گریز و اکشن جذاب، شوخی‌های کلامی آشنایی که بیشتر از کودکان برای بینندگان بزرگسال مناسب‌اند و دنیای چشم نواز رنگارنگ خود در فیلم اصلی را باردیگر به بیننده عرضه می‌کند.
گراگ هنوز به‌عنوان پدر خانواده نمادی از سنت گرایی بی چون و چرا محسوب می‌شود؛ او در مقابل تغییر مقاومت می‌کند و دوست دارد همه چیز را آنطور که هست حفظ کند
ماجرای اصلی بار دیگر حول محور اییپ و گای شکل می‌گیرد، بااین‌حال کماکان گراگ را می‌توان بازیگر اصلی وقایع داستان نامید. رابطه‌ی عاطفی میان اییپ و گای حالا به اوج خود رسیده و گراگ از این مسئله آنقدرها هم خشنود نیست. این عدم رضایت گراگ زمانی به اوج خود می‌رسد که گراگ درمی‌یابد این دو جوان در پی آنند که خانواده‌ی مستقل خود را تشکیل دهند و راه خود را از سایر اعضای گروه اصلی جدا کنند. شخصیت گراگ، با وجود آنچه در ماجراهای قبلی دیده‌ایم، فرق چندانی نکرده و او هنوز به‌عنوان پدر خانواده نمادی از سنت گرایی بی چون و چرا محسوب می‌شود؛ او در مقابل تغییر مقاومت می‌کند و دوست دارد همه چیز را آنطور که هست حفظ کند. ترس از دست دادن دختر بزرگش، گراگ را بهم می‌ریزد. قدم زدن شبانگاهی این پدر آشفته و نگران اما راه او را به آینده‌ای می‌رساند که ممکن است خانه‌ای برای تمام اعضای خانواده‌اش باشد.
نسخه : بی سانسور

انتشار در تاریخ : ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

تعداد نظرات : 0

تعداد بازدید ها : 88

دانلود
زبان اصلی

کیفیت : 1080P دوبله

حجم : 1.52 گیگ

انکودر : ArgoFilm.ir

کیفیت : 720 دوبله

حجم : 850 مگ

انکودر : ArgoFilm.ir

کیفیت : صوت دوبله جداگانه گلوری

حجم : 90 مگ

تریلر

دیدگاه ها

دانلود از وبسایت با تعرفه نیم بها محاسبه می شود
کانال تلگرام سایت